Letenky Thajsko – ako ich vyhľadávať a čo je dobrá cena?

Letenky Thajsko – ako ich vyhľadávať a čo je dobrá cena?

Láka vás Thajsko ale nie ste doma v kupovaní leteniek? V tomto článku sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o kúpe leteniek do Thajska, aké máte možnosti letu a za akú cenu sa letenky oplatí kupovať.


Letenky Thajsko – Vyhľadávanie a kúpa

Najlepšia taktika je vyhľadávať letenky cez letenkové vyhľadávače ako napríklad Kiwi alebo Momondo a následne ich kúpiť priamo cez tú leteckú spoločnosť, ktorú ste našli ako najlepšiu variantu vašej cesty.
Vo vyhľadávači teda nájdem napríklad let s Turkish Airlines, ktorý sa mi pozdáva cenou aj časom, potom vypnem vyhľadávač a idem na stránku Turkish Airlines, kde letenku priamo kúpim.

Prečo takto a nie cez vyhľadávač leteniek?
Po prvé preto, lebo cena priamo cez leteckú spoločnosť bude na 99% nižšia. A aj preto, lebo priamo cez leteckú spoločnosť máte oveľa lepší zákaznícky servis (Kiwi má v tomto smere hrozné recenzie).

Pokiaľ chcete Thajsko navštíviť v top sezóne (november – marec), letenky odporúčame kupovať minimálne 2-3 mesiace pred odchodom.


Letenky Thajsko – Čo je dobrá cena?

Ak nájdete spiatočnú letenku bez prestupu alebo s jedným pohodlným prestupom za 600 – 800 eur na osobu počas sezóny (november – marec), neváhajte a kupujte. Samozrejme, dá sa zohnať aj lacnejšia (okolo 500 eur), ale tam musíte väčšinou robiť kompromisy ohľadom prestupov, časov a aerolinky.

Celkom lacné letenky na trase Viedeň – Bangkok/Phuket má Air China s prestupom v Pekingu, ale to sa vám cesta predĺži o približne 4-5 hodín v lietadle. Navyše, Air China nemá úplne najlepšie hodnotenia. Na druhú stranu, ak je layover v Pekingu dosť dlhý, môžete stihnúť obzrieť Čínsky múr!

Ak chcete dobrú a spoľahlivú spoločnosť, leťte napríklad s Emirates, Etihad, Qatar, Turkish , Austrian alebo Thai Airways.

Nás spiatočné letenky cez Etihad na trase Viedeň – Abu Dhabi – Phuket vyšli 846 eur na osobu. Dalo by sa aj trochu lacnejšie, ale mali sme presné požiadavky termínov a časov letov (cez Arturov spánok). Arturova letenka bola o čosi lacnejšia, stála 732 eur. Kupovali sme ich koncom októbra 2023 a leteli sme začiatkom januára 2024.


Letecké trasy Viedeň – Thajsko


Thajsko bez prestupu

Najrýchlejšia cesta bez prestupov je momentálne Viedeň – Bangkok. Túto trasu lieta napríklad Eva Air alebo Austrian Airlines, niekedy sa podarí nájsť aj Thai Airways. Všetko sú to dobré aerolinky, Eva Air je vraj o čosi lepšia. Thai Airways sme na tejto trase leteli v roku 2020 a boli sme spokojní.

Bangkok rozhodne odporúčame aspoň na 3 dni, ak máte mále deti, tak choďte radšej priamo na ostrovy. Bangkok je rušný a plný skútrov. S malými deťmi si to tam asi úplne neužijete. Viac o tom, čo vidieť a zažiť v Bangkoku za 3 dni nájdete tu.


Thajsko s prestupom

Ak nechcete ísť najprv na pár dní do Bangkoku a chcete ísť priamo do prímorských destinácií, tak budete musieť ísť s prestupom. Z Viedne môžete letieť s prestupom (napr. Dubaj, Abu Dhabi, Doha, Istanbul) na Phuket (najväčší a najrušnejší ostrov), na Koh Samui, prípadne na Krabi. Samozrejme, prestupovať sa dá aj v Bangoku.

Na Krabi sme leteli aj my roku 2020, keď sme išli prvýkrát do Thajska. Tu si môžete prečítať, čo sa tam dá vidieť a ako sa tam dostať. Potom sme pokračovali na Koh Samui a tu sa dozviete kde ísť a ubytovať sa na tomto ostrove.

Tento rok (2024) sme leteli z Viedne cez Abu Dhabi, kde sme strávili 3 dni a potom pokračovali na Phuket.

Stopover v Abu Dhabi

Našu druhú cestu do Thajska sme mali o jedného člena viac (Artur, 2r.) a vedomosť o tom, že Kubo veľmi zle znáša dlhé lety. Rozhodli sme sa preto, že do Thajska poletíme s niekoľkodennou prestávkou. Kubo spamätá z prvej časti cesty a pripraví sa na ďalšiu. Najlepšie nám v tomto zmysle vyšlo Abu Dhabi, ktoré je z Viedne prakticky „na polceste“ do Thajska.

Pri bookovaní leteniek cez Etihad Airways viete pri vyhľadávaní označiť možnosť Abu Dhabi Stopover (viď obrázok nižšie). Tam si nastavíte koľko hodín chcete v Abu Dhabi stráviť, kým budete pokračovať ďalej. Je to celkom praktické, ak to chcete spraviť tak ako my a pobudnúť pár dní na polceste.


Etihad je považovaný za jednu z top aeroliniek, niektorí travelblogeri o nich píšu ako luxusnej aerolinke. Podľa nás to bolo OK, ale žiadny výnimočný zážitok z letu s Etihadom nemáme. Interiér bol taký luxus 90-tych rokov, ale jedlo bolo dobré a príbor bol kovový, nie plastový. 😊 Artur dostal aj darček na cestu.

Etihad dáva všetkým deťom na palube takého darčeky.
Keby ste sa rozhodli letieť cez Abu Dhabi

V Abu Dhabi určite odporúčame navštíviť Veľkú mešitu šejka Zayeda a krásne bolo aj National Aquarium. Veľa komerčných atrakcií je aj na Yas Islande – Warner Bros Studios, Ferrari World, Sea World, atď.

V prípade krátkeho stopoveru v Abu Dhabi, odporúčame ubytovať sa v hoteli Premier Inn pri letisku. Má zdarma letiskový odvoz (každú hodinu z letiska aj na letisko) a taktiež free shuttle bus na vyššie vymenované atrakcie. Navyše, zľava 50% na vstup do National Aquarium, keď ukážete, že tam bývate.

Abu Dhabi aj našej druhej ceste po Thajsku ešte určite venujem ďalšie blogy. Ak vás zaujíma nejaká konkrétna téma alebo vám niečo nie je jasné, napíšte nám správu na Instagrame alebo mail.

ivalka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *