V Thajsku sme boli počas januára 2020, práve v čase, kedy sa v Číne začal dramaticky rásť počet nakazených na koronavírus.
Už vtedy tam bolo kopec ľudí v rúškach aj keď v Thajsku neboli ešte žiadne prípady nákazy, resp. sa o nich nevedelo. V Ázii je to proste celkom bežné. Z Thajska sme prileteli 2. februára, už pre istotu s respirátormi. V tom čase malo Thajsko 8 ľudí nakazených koronavírusom. Za mesiac a pol počet nakazených nijak závratne nestúpol.
Momentálne (14.3. 2020) je na tom Thajsko oveľa lepšie ako väčšina európskych štátov. Počet aktívnych, teda nevyliečených nakazených ľudí je 35, pričom 46 nakazených ľudí sa už vyliečilo a na koronavírus tam zomrel len 1 človek.
Aktuálny počet ľudí, nakazených koronavírusom si môžete pozrieť na tejto stránke. Stránku aktualizujú každých pár hodín, takže tam nájdete najaktuálnejšie info. Alebo aj tu.
Navyše, obchody sú úplne v pohode zásobované, jednoducho tam zoženiete rúška, respirátory či dezinfekčné prostriedky. Proste všetko ale aj toto. Necítiť tam akúkoľvek paniku ako na Slovensku.
V médiách sa pred pár dňami síce objavila správa o tom, že za jeden deň sa v Bangkoku nakazilo 11 ľudí, ale boli to vraj kamoši, ktorí išli všetci spolu na pivo, pričom jeden bol chorý.
Cestovanie do Thajska počas koronavírusu?
Ak chcete letieť do Thajska počas koronavírusu, a nevadí vám, že po návrate naspäť na Slovensko budete musieť ostať v 2 týždne v karanténe, odporúčame let, ktorý má čo najmenej prestupov.
Ideálne ísť z Viedne do Bangkoku priamym letom s Thai Airways alebo Austrian Airlines. Určite by ste mali mať na sebe celý čas respirátor (kvalitnejšia ochrana ako rúško) a dezinfekčný antibakteriálny gél, ktorým si budete pravidelne umývať ruky. Len pre istotu.
Ako sa dostať z letiska z Viedne na Slovensko?
Šťastie máte ak máte na letisku auto, na Slovensko sa dostanete v pohode, ale podľa nariadenia štátu musíte ostať 2 týždne doma v karanténe. Rovnako aj ktokoľvek, kto by po vás prišiel autom zo Slovenska, musí zostať po návrate v karanténe s vami.
Autobusy, ani akákoľvek iná verejná doprava medzi Slovenskom a Rakúskom nejazdí. Máte tieto možnosti:
- Vezmete si taxík zo Schwechatu po hranice so Slovenskom, prejdete cez hranice pešo a na Slovensku vás niekto vyzdvihne (musí ostať v karanténe). Pokiaľ by po vás prišli na dvoch autách a jedno vám nechali, môžete sa ním sami odviezť a nik iný nemusí byť v karanténe.
- Odveziete sa do Viedne a z Viedne si vezmete autobus alebo vlak do Kitsee/ Woltfsthal, odtiaľ prejdete pešo alebo taxíkom k hraniciam. Platí to, čo vyššie. Ak by ste sa s niekým viezli odtiaľ v aute, musí ostať v karanténe.
- Odvoz z letiska s niekým, kto aj tak musí ostať v karanténe. Zoženiete cez Blabla car alebo skúsite odvoz zohnať cez jednu z FB skupín, napr. Cestovateľská poradňa, Spolujazda letisko.
Ak chcete inšpirácie, kam v Thajsku ísť a čo vidieť na Krabi alebo Koh Samui, kliknite sem.
Najnovšie články:
- Kam s deťmi za zvieratkami v Bratislave a okolí
- Thajsko – všetko, čo potrebujete vedieť pred dovolenkou
- Letenky Thajsko – ako ich vyhľadávať a čo je dobrá cena?
- Alghero – kompletný návod pre rodičov aj nerodičov
- Zaujímavé miesta v Bratislave – 8 tipov na výlet