Kto je na tripe?

Sme Lužinovci a máme radi akékoľvek tripy, hlavne nech sú plné zážitkov. A toto je náš cestovateľský blog.

Ivka trpí syndrómom FOMO (fear of missing out) a tak všade, kde príde, chce toho zažiť a vidieť čo najviac. V rukáve ma vždy schovaný nejakú cestovateľskú pikošku alebo fun fact. Pod palcom má plánovanie výletov a tvorbu obsahu. Nápad založiť si cestovateľský blog mala v hlave už dlho, ale nakoniec sa k tomu odhodlala tesne pred vypuknutím svetovej pandémie 🙂 Proste, timing on point!

Kubo dáva priestor najmä improvizácii a nezadržateľne ho to ťahá do bočných uličiek. Čím horšia, tým lepšie. Počas výletov neustále vtipkuje a hľadá hady. V podstate sa mu nikdy nikam nechce ísť, pokiaľ nejde o zoologickú, zbieranie húb, Barcelonu alebo Amsterdam. Tam chce ísť vždy.

Arturko sa k nám pridal v auguste 2021 a odvtedy s nami boli už na Sardínii, na Malorke, v Bruseli, Turecku a mesiac v Thajsku. Rád kŕmi akékoľvek zvieratká a v dopravných prostriedkoch väčšinou spí 🙂 Vďaka nemu na našom blogu nájdete veľa tipov na výlety s deťmi.

Cestovateľský blogČo v našom blogu nájdete?

V našich blogoch, na Facebooku a Instagrame nájdete tipy na zážitkové tripy za rozumné ceny a kopu fascinujúcich cestovateľských faktov.

Nie sme fanúšikovia plážového pipi-grilu a ničnerobenia, a tak všade, kde prídeme chceme toho čo najviac vidieť, zažiť a ochutnať.
Áno, náš cestovateľský blog občas skĺzne aj do food blogu, pretože milujeme jedlo a žiaden náš výlet nie je kompletný bez ochutnávky lokálnej kuchyne.

O miestach, na ktoré cestujeme sa vždy snažíme niečo zaujímavé dozvedieť a sprostredkovať to aj ostatným. Nechodíme sa nim len fotiť. Blogovanie by totiž nemalo byť o tom, že si odfotíš pekný zadok pri vodopáde, na horách, na pláži alebo pri ruskom kole v Černobyle a hodíš tam 3 random emoji 🍑 🙏🏻✨ alebo hashtag #takemeback. 😬

V našich blogoch sa dozviete napríklad, prečo sa na floridskom Key Weste konala jednominútová vojna, kto boli portugalskí Rómeo a Júlia alebo aj to, kde na Slovensku bol prvý chov ľadových medveďov na svete!


Potešíme sa, keď nám dáte follow aj na Instagrame, kde pravidelne uverejňujeme zábavné a náučné stories z našich výletov.