Houseboat v Komárne – tip na netradičné ubytovanie

Houseboat v Komárne – tip na netradičné ubytovanie

Ak máte chuť na dokonalý oddych pri vode na najslnečnejšom mieste na Slovensku, nehľadajte ďalej a bookujte houseboat na rieke Váh.

Na houseboat Life is Good sme sa dostali šťastnou náhodou v októbri 2019. Prišli sme tam večer za úplnej tmy a keď sme sa ráno zobudili, pohľad na rieku a okolitú prírodu nám odpálil dekle až do Maďarska. V júni 2020 sme tam už boli nasáčkovaní znovu a určite sa ešte vrátime. Život je fajn, ale na houseboate v Komárne je ešte trochu lepší.


Kde sa houseboat nachádza?

Houseboaty sú vlastne dva, jeden menší (pre 2 – 4 osoby) a na noc stojí 100 EUR/noc, druhý väčší (pre 4 – 6 osôb) a stojí 130 EUR/noc. Oba sa nachádzajú priamo na Váhu pri Komárňanskej hrádzi.

Z housboatov máte perfektný výhľad na tečúcu rieku a Apalský poloostov, chránenú oblasť s hniezdiskami vodného vtáctva. Na druhej strane Apalského polostrova je rieka Nitra, ktorá sa kúsok pod houseboatmi vlieva do Váhu a spolu pokračujú do Dunaja. Odporúčame preskúmať na člnku, ktorí vám požičajú majitelia.


Na čo sa môžete tešiť?

V oboch hausbótoch máte nonstop k dispozíci vyhriatu výrivku, miesta na polehovanie v tieni aj na slnku a všetko vybavenie, ktoré potrebujete – áno, aj umývačka, klíma, záchod a sprcha ! 🙂
V lete si rovno z terasky môžete skočiť do Váhu. My sme to ale nikdy kvôli zime alebo silnému prúdu neskúšali. Perfektní domáci vás prekvapia jazdou motorovým člnom po Dunaji a možno aj nejakým tým raňajkovým langošom. Proste SEN!

Houseboat ubytovanie v Komárne
Langoš na raňajky s takýmto výhľadom je moja predstava neba 🙂
Ubytovanie houseboat
Interiér väčšieho hausbotu.


Okolie houseboatov

Na druhej strane hrádze je jazero, kde si na svoje prídu rybári. Skratkou cez vodnú priekopu sa za 10 min chôdze z housboatu dostanete do budovy rímskeho lapidária, kde si v reštike Bástya csárda pošmáknete na sumčom paprikáši alebo ďalších maďarských špecialitách. Sumčí paprikáš bol super, ale za ostatné jedlá dávame len 3 z 5 hviezdičiek.

Ak radi bežíte, korčuľujete alebo bicyklujete, môžete si vybehnúť aj na hrádzu.


Zbehnite si aj do Komárna

Centrum Komárna je od houseboatov asi 10 minút autom. Odporúčame omrknúť nie celkom známu, ale zato veľmi zaujímavú atrakciu – Nádvorie Európy.
Vďaka architektúre typickej pre rôzne európske štáty sa za 5 minút poprechádzate cez 40 krajín Európy. Sú tam domčeky ako vystrihnuté z Talianska, Francúzska, Holandska, Islandu, Grónska, Vatikánu, Írska alebo rumunskej Transylvánie.
Ideálny spôsob ako precestovať Európu v koronaidných časoch alebo v časoch prázdnej peňaženky.

Tento projekt má aj svoju tienistú stránku, keďže ho nejakí chamtiví páni vytunelovali a preto sa nestihla dokončiť celá infraštruktúra. Podniky a ľudia, ktorí tam bývajú nemajú kde parkovať a nádvorie, ktoré mohlo byť jednou z top turistických atrakcií, viac-menej chátra.


Stačilo, bookujem houseboat!

Najlepšie ak si toto ubytovanie booknete rovno cez mail houseboatlig@gmail.com alebo cez kontakty na tejto stránke. Môžete aj cez Airbnb, ale majiteľ logicky uprednostňuje rezervačku bez sprostredkovateľa.

Smutná správa je, že momentálne sú takmer úplne vybookovaní až do októbra. Áno, október neznie tak sexy ako júl alebo august, ale my sme tam tiež boli prvýkrát v októbri, počasie bolo krásne a keď bude vonku trochu zimšie, viac užijete 37 °C vírivku.


Pro tip 1: V lete berte repelenty. Predsalen, ste v Komárne.
Pro tip 2: Odporúčame prečítať houseboat manuál. Je perfektne napísaný.

K ubytovaniu automaticky dostanete každý večer takýto epický západ slnka.

O tomto ale aj ďalších 14 netradičných ubytovaniach na Slovensku sa rozpísala na svojom blogu aj Janka Travelhacker.

Ak hľadáte tipy na zaujímavé výlety v Bratislave a okolí, prečítajte si aj náš blog o bývalej raketovej základni na Devínskej Kobyle.ivalka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *