Výlety v okolí Bratislavy – Korzo Zálesie a Hniezdo Malinovo

Výlety v okolí Bratislavy – Korzo Zálesie a Hniezdo Malinovo

Ak by ste si chceli cez víkend niekam vyraziť, ale chce sa vám len na nejaký kratší nenáročný výlet, resp. prechádzku v prírode, ste tu dobre. Máme pre vás dva tipy na výlety v okolí Bratislavy, vzdialené len 25 minút autom alebo autobusom.


Obe tieto miesta si viete pozrieť aj jednotlivo, ale kedže sú obe prechádzky dosť krátke, je super ich spojiť do jedného poldňového výletu. Korzo Zálesie vrátane prechádzky po drevenom móle až k replikám drevených mlynov zvládnete tak za 20 minút. Rovnako aj Náučný chodník v Malinove so zastávkami viete dať tak za 20 – 30 minút.

Ale pozor! Neverte Google Maps, ktoré navigujú k Hniezdu Malinovo cez Zálesie. Je to hlúposť. My sme sa takto obabrali, takže vy nemusíte. Nižšie nájdete návod ako sa tam dostať a kde (ne)zaparkovať.


Korzo Zálesie a Gešajovské Mlyny

Dreveným mólom po Malom Dunaji až k dreveným replikám vodných mlynov a požičovni kajakov.
Celá táto prechádzka trvá cca 20 – 30 minút. Záleží ako často sa budete zastavovať na fotku alebo ako dlho si posedíte v bufete pri kajakoch.

Hneď na začiatku trasy uvidíte rozhľadňu, z ktorej máte perfektný výhľad na drevené mólo aj pôvaby Malého Dunaja. Na vrchole rozhľadne si viete prečítať aj info a zvieratkách, ktoré žijú v okolí.

výlety v okolí Bratislavy korzo zálesie

Keď prejdete cez mólo na druhú stranu, nie je to všetko. Kráčajte ďalej ešte cca 300 metrov a dostanete sa k požičovni kajakov a malým replikám mlynov s názvom Gešajovské Mlyny.

výlety v okolí Bratislavy korzo zálesie

Tento projekt vznikol na pripomenutie pôvodného spôsobu obživy ľudí danej oblasti a v podstate aj na zatraktívnenie rekreačnej oblasti pri Malom Dunaji.

Požičanie kajaku pre dvoch stojí 10 € na hodinu, katamaránu (dva spojené kajaky) pre 4 dospelých stojí 15 € na hodinu.


Autom

Ak idete autom, nastavte si ako cieľ cesty Záleský maják. Je tam malé parkovisko, kde vie zaparkovať asi 6 áut. Pokiaľ je plné, musíte zaparkovať v priľahlých uliciach, napr. Starobystrická alebo Dolnomajerská.


Autobusom

Výlety v okolí Bratislavy sa dajú robiť aj busom. Ku korzu Zálesie sa dá ísť aj autobusom, zastávka sa volá Zálesie RD a tu je rozpis autobusov Slovak Lines, ktoré tam chodia. Z Bratislavy ide bus z autobusky, cez Bajkalskú a okolo Zlatých pieskov. Doobeda chodí každé dve hodiny a poobede každú hodinu.


Malinovo – Hniezdo, Zelená Oáza a Bobrí hrad

Ku Hniezdu a Bobriemu radu sa nedostanete cez Zálesie ako vám budú ukazovať Google Maps. Jedine, ak by ste mali obojživelníka. Hniezdo je takmer na tej istej úrovni Dunaja ako Korzo Zálesie, ale na druhom brehu, takže tam musíte ísť cez Malinovo.

Ak výlet chcete spojiť s Korzom Zálesie, musíte znovu nastúpiť do auta a previezť sa 5 minút do susednej dediny.

Autom zaparkujte niekde pri cintoríne, resp. niekde na Cintorínskej ale Školskej ulici v Malinove. Neparkujete na ulici, ktorá vedie ku rampe, za križovatkou Cintorínskej a Školskej. Je tam zákaz státia vyznačený na zemi.

výlety v okolí Bratislavy
Výlet

Hniezo

Na mapke je hviezdičkou označený začiatok náučného chodníka Na Dobrej Stope – tak sa volá. Od navigačnej tabule pôjdete ešte cca 500 metrov po poľnej ceste a dostanete sa k drevenému Hniezdu na stromoch.

Zelená oáza

Dalších cca 50 metrov napravo od hniezda je Zelená oáza – miesto, ktoré bolo predtým čiernou skládkou je teraz miestom na opekačku a chill pri vode, kúsok odtiaľ je Bobrí hrad.

Výlety v okolí Bratislavy
Zelená oáza

Bobrí hrad

Ak chcete ísť ďalej k Bobriemu hradu, máte dve možnosti. Je totiž hneď oproti Zelenej oáze, ale pokiaľ je hrádza pri oáze zavretá, musíte ísť ďalej po náučnom chodníku až k Zátonskemu mostu a tam prejsť na druhú stranu. Oveľa kratšie je to samozrejme cez tú hrádzu (vodohospodársku stavbu).
Ak je zavretá, dá sa v pohode preliezť, ale na to vás určite nenahovárame! 🙂

Výlety v okolí Bratislavy
Bobrí hrad (kamnavylety.sk)
Viac na našom Instagrame!

Z výletu do Zálesia a Malinova máme aj stories, vrátane videí na našom Instagrame – Highlight Korzo Zálesie.


Veríme, že vás tieto výlety v okolí Bratislavy inšpirovali. Ak vás zaujíma aj niečo dobrodružnejšie, máme pre vás tip – bývalá raketová základňa na Devínskej Kobyle.

ivalka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *